Biuro Radia Maryja

Terenowe Biuro Radia Maryja powstało w naszej parafii w 1996 roku z inicjatywy byłego proboszcza ks. Krzysztofa Misia FDP przy współpracy p. Barbary Jasińskiej i Genowefy Serbin.

Biuro jest czynne przed i po wszystkich Mszach świętych w każdą niedzielę i święta i w tym czasie:

  • przyjmuje dary serca na rzecz utrzymania i rozwoju Radia Maryja i Telewizji Trwam, a ofiarodawcom deklarującym systematyczne wspieranie tych dzieł wydaje specjalne legitymacje
  • prowadzi stoisko, na którym można nabyć miesięcznik "Rodzina Radia Maryja", "Nasz Dziennik", dla dzieci - "Anioł Stróż", książki o tematyce religijnej 
    i patriotyczno-społecznej oraz otrzymać materiały informacyjne o Radiu Maryja, Telewizji Trwam i dowody wpłat
  • organizuje pielgrzymki na spotkania Rodziny i sympatyków Radia Maryja do Częstochowy i Torunia
  • wraz z członkami Legionu Maryi prowadzi i wypożycza książki, kasety  i czasopisma w Parafialnej Bibliotece, która powstała z inicjatywy naszego Biura.

Biuro, w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 7:00 zamawia Mszę świętą o błogosławieństwo dla Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz Ojców prowadzących to dzieło, a także w intencji kapłanów i sióstr zakonnych naszej parafii.

Na tę Mszę świętą serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, a w szczególny sposób sympatyków Radia Maryja. Opiekunem Biura jest ks. proboszcz Jerzy Ćwiklak FDP. Odpowiedzialnym za Biuro jest p. Edward Wardaszko, a zastępcami są: p. Bogumiła Kaska i p. Teresa Kierlewicz. W Biurze pracuje kilkanaście osób.

Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy do współpracy!