OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XXIX NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU

22 października 2017

 1. Dziś Kościół na wszystkich kontynentach obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W tym roku towarzyszy mu hasło „Idźcie i głoście”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach i tych którzy opuściwszy swoją Ojczyznę posługują w najdalszych zakątkach świata, dając świadectwo o Chrystusie. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.
 2. Dziś czwarta niedziela miesiąca. Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Róż Rodzinnych o godz. 16.00 do salki dolnego kościoła.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej można dołączyć do Wspólnoty Różańca Róż Rodzinnych; Jezus mówi: „gromadźcie sobie skarby w niebie” jednym z tych skarbów może być modlitwa za dzieci i rodziny. Matka Boża prosi „Odmawiajcie codziennie różaniec”. Wspólnota Różańcowa - Róż Rodzinnych modli się codziennie jedną dziesiątką różańca. Zapraszamy do zapisywania się do tej wspólnoty przy wyjściu z kościoła.
 4. Wczoraj w naszej oriońskiej parafii NSJ we Włocławku odbył się konkurs piosenki religijnej, w którym wzięły udział nasze schole: dziecięca i młodzieżowa, a także wystąpili soliści. W kategorii zespołów dziecięcych nasza schola „Nazaret” zajęła I miejsce. Gratulacje… W kategorii zespołów młodzieżowych nasz schola „Te Deum Laudamus”, otrzymała nagrodę specjalną. Gratulacje… W kategorii solistów Małgorzata Kowalczyk otrzymała nagrodę specjalną. Natomiast w kategorii solistów dziecięcych Szymon Wolak zajął I miejsce, Marysia Traczyk zajęła II miejsce, Wiktoria Werstak zajęła III, Wiktoria Rosa zajęła III miejsce, Gabrysia Kupiec zajęła III miejsce, Krysia Głuch zajęła III miejsce i Tymon Wolak, 5-cio latek, otrzymał nagrodę specjalną. Jesteśmy dumni z naszych artystów i dziękujemy naszemu Panu Jackowi – organiście za profesjonalizm i poświęcenie. Życzymy dalszych sukcesów.
 5. Kandydaci do bierzmowania z drugiego roku przygotowania, składają indeksy do zakrystii od dziś do najbliższej środy.
 6. Rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania i złożenie deklaracji nowych kandydatów, czyli młodzieży z trzecich klas Gimnazjum odbędzie się w czasie Mszy św. w najbliższy wtorek 24 października o godz. 19.00. Konieczna jest obecność przynajmniej jednego z rodziców.
 7. Kino Kultura serdecznie zaprasza na seanse filmu „Dwie Korony”. Jest to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Film będzie wyświetlany od 22 do 26 października o godz. 19.00, a w niedzielę czyli dziś o 18.00.
 8. Komitet Obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości 1918-2018 zaprasza na inaugurację swojej działalności 28 października o godz.17.00 w Galerii przy Fabryczce ul. Orwida 20. Uroczystość uświetni Koncert Zespołu Artystycznego Pieśni i Tańca „Ojcowizna” z Wileńszczyzny.
 9. Ponieważ jesteśmy parafią wspomagającą budowę kościoła w Helenowie, w przyszłą niedzielę przybędzie do nas Ks. Proboszcz z Helenowa, aby głosić Słowo Boże, a ofiary jakie złożymy na tacę będą przeznaczone na potrzeby tamtejszego kościoła.
 10. Domowy Kościół zaprasza na Mszę Świętą a po niej na uwielbienie Jezusa w przyszłą niedzielę 29 października o godz.18.00. W trakcie Adoracji będziemy prosić o uzdrowienia fizyczne i duchowe, a szczególnie o uzdrowienie z bólu po utraconym dziecku. Na zakończenie każdy chętny otrzyma błogosławieństwo przez nałożenie rąk kapłana.
 11.  Spotkanie wspólnoty KSP w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 w salce dolnego kościoła.
 12.  Jak co roku, zwracamy się z prośbą o przyjęcie na nocleg chłopców, którzy w dniach 10-12 listopada przybędą z naszych oriońskich placówek na XIV Turniej Piłki Nożnej Halowej. Będą to dwie noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Za okazaną pomoc i zrozumienie serdecznie dziękujemy.