OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU

10 grudnia 2017

  1. Dnia 8 grudnia 2017 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Papież Franciszek przyjął rezygnację Abpa Henryka Hosera z urzędu Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej, złożoną ze względu na wiek. W związku z tym, Biskup Koadiutor Romuald Kamiński staje się od tej chwili Biskupem Diecezji Warszawsko-Praskiej. Ingres do katedry warszawsko-praskiej odbędzie się 20 stycznia 2018 roku (sobota) o godzinie 11.00. Polecajmy naszym modlitwom osobę Arcybiskupa Seniora Henryka Hosera, dziękując Bogu za jego posługę w naszej Diecezji oraz osobę Biskupa Romualda Kamińskiego, naszego nowego Pasterza, aby Bóg strzegł Go i prowadził.
  2. Legion Maryi zaprasza członków pomocniczych na spotkanie dziś o godz. 11.00.
  3. W najbliższą środę trzynasty dzień miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.15.
  4. Zapraszamy na kolejną katechezę o Eucharystii w najbliższą sobotę 16-go grudnia o godz.19.00. Spotkanie odbędzie się w salce w dolnym kościele.
  5. Caritas zaprasza podopiecznych, Wspólnoty Parafialne oraz osoby samotne na Mszę św. w najbliższą sobotę 16-go grudnia o godz.w auli Kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy też do sklepiku parafialnego gdzie możemy nabyć świece wigilijne, sianko oraz stroiki na stół wigilijny. Dochód jest przeznaczony na wypoczynek letni dzieci. Zwracamy się z prośbą do Parafian którzy pobrali serduszka z choinki o jaknajszybsze dostarczenie paczek do zakrystii, dziś mija termin zwrotu.
  6. W przyszłą niedzielę 17-go grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które w tym roku poprowadzi Ks. Karol Milewski ze Zgromadzenie Księży Sercanów. Z planem rekolekcji już dziś można się zapoznać w gablocie z ogłoszeniami lub na naszej parafialnej stronie internetowej.
  7. Domowy Kościół zaprasza w następną niedzielę 17 grudnia o godz.18.00 na Mszę św., a po niej na adwentowe uwielbienie Jezusa. W trakcie adoracji będziemy prosić o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Na zakończenie każdy chętny otrzyma błogosławieństwo z rąk kapłana.
  8. Ksiądz Dziekan i Burmistrz Wołomina serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Wigilię Miejską pod nazwą „Dzielmy się chlebem miłości”. Wigilia odbędzie się w przyszłą niedzielę 17-go grudnia o godz. 15.00 na Placu 3 Maja w Wołominie. Gościem honorowym uroczystości będzie Ks. Bp Romuald Kamiński – ordynariusz naszej diecezji.
  9. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po kartki świąteczne, złóbki, szopki, kalendarze, ciekawe książki na prezenty i nie tylko. Można też nabyć świecę i szatkę do chrztu św.  
  10. Pomódlmy się jeszcze za naszych drogich zmarłych: krewnych, przyjaciół, dobrodziejów, budowniczych naszej świątyni oraz zmarłych w naszym hospicjum i szpitalu powiatowym. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Tadeusz Szpigiel l. 71, Irena Moszkowska l. 81, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00 oraz Antoni Konkol l. 77, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00.