Imieniny Księdza ProboszczaW czwartek23.04.09r. obchodzimy imieniny naszego Księdza Proboszcza
Jerzego Ćwiklaka. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 Solenizantowi życzymy wszystkiego najlepszego !

 


Niedziela Palmowa.

W Niedzielę Palmową 5 kwietnia 2009 roku na wstępie do uroczystej Eucharystii miała miejsce Procesja z Palmami, której przewodniczył Ks. Proboszcz Jerzy Ćwiklak. Nie zabrakło podczas niej tradycyjnego już osiołka i Pana Jezusa objeżdżającego na nim naszą świątynię parafialną...Głównymi uczestnikami uroczystości były dzieci, bielanki i ministranci. Liturgię Słowa Bożego przygotowały bielanki z s. Rafaelą. Uroczysta Eucharystia umocniła naszą wiarę w zwycięstwo Pana Jezusa nad śmiercią i szatanem, czego zapowiedzią było to uroczyste powitanie Jezusa wspominane corocznie w Niedzielę Palmową...

tekst: s.Rafaela


Droga Krzyżowa ulicami miasta.

Dnia 3.04.2009 roku po Mszy św. o godz. 16.00 ulicami naszego
miasta – Wołomina przeszła procesja Drogi Krzyżowej. Nabożeństwu przewodniczył Ks. Proboszcz Jerzy Ćwiklak, natomiast rozważania czytali ks. Andrzej Anyszka i wraz z nim s. Rafaela Olszowa, pasterka. Uświetnieniem uroczystego nabożeństwa był udział aktorów przedstawiających Misterium Męki Pańskiej wyreżyserowanej przez ks. Mariusza Chmielewskiego. Nie zabrakło też efektów muzycznych i scenograficznych. Do ważniejszych spośród nich należała piękna słoneczna pogoda. Dziękujemy Ci, Boże!

tekst: s.Rafaela


JP II & Czuwanie Rodziny Oriońskiej

W dniu 2 kwietnia 2009 roku podczas Mszy św. o godz.18.00 nasza parafia dziękowała Panu Bogu za wspaniałego Papieża – Polaka, który cztery już lata temu odszedł od nas do Domu Ojca. Mszy św. przewodniczył ks. Mariusz Chmielewski. Liturgię Słowa przygotowały bielanki z siostrą Rafaelą, natomiast adorację podczas Apelu Papieskiego prowadziły siostry pasterki pracujące w naszej parafii.
Młodzież oraz Orioński Ruch Świeckich naszej parafii na czele z Ks. Proboszczem Jerzym Ćwiklakiem udali się do Częstochowy na Nocne Czuwanie Rodziny Oriońskiej. Oni to łączyli się z nami duchowo
z Jasnogórskiego o Sanktuarium podczas naszych modlitw o rychłą beatyfikację
Jana Pawła II.

tekst: s. Rafaela


Zmartwychwstał Pan !!!


Drodzy Parafianie!
Z okazji Świąt Zmartwychwstania
wspólnota księży Orionistów
składa Wam wiosenne życzenia,
aby w czas Święta Paschy w
Waszych sercach, rodzinach
i domach zagościła radość,
spokój i wielka nadzieja
odradzającego się życia.

Triduum Paschalne 

"istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Naszego Pana
Jezusa Chrystusa"

Wielki Czwartek 
- Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00.

Wielki Piątek
- Adoracja Chrystusa w „Ciemnicy” przez cały dzień
- Liturgia Godzin (Jutrznia) o g. 7.30
- Nowenna do Miłosierdzia Bożego o g. 17.30
- Nabożeństwo wieczorne o g. 18.00
- Gorzkie Żale o g. 21.00

Wielka Sobota
- Liturgia Godzin (Jutrznia) o g. 7.30 
- Święcenie pokarmów od g. 9.00 do 17.00
- Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 18.00.
Przynosimy na liturgię paschaliki lub świece.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
- „Rezurekcja” o g. 6.00. Nie będzie Mszy Św. o g. 7.00.